II. Orbán György + Nemzetközi Zongoraverseny, Szentendre

2021. november 30.
2021. november 26. és 28. között második alkalommal rendezte meg a Szentendrei Vujicsics Tihamér Zeneiskola az Orbán György + Zongoraversenyt. Az idén nemzetközivé kiterjesztett eseménnyel Orbán György Kossuth-díjas zeneszerzőnk előtt kívántak tisztelegni.

Orbán György mintegy 130 művet írt a gyermekek számára. A rendezvény célja, hogy elősegítse a szerző műveinek méltó megszólaltatását és zenei világának népszerűsítését az ifjúság és a zongoratanárok körében. Orbán György művei mellé ezúttal barokk szerzők darabjainak előadását várták a szervezők.

Örömmel számolunk be a versenyről hazatért növendékeink szép eredményeiről:

II. korcsoport

Váray Domonkos – Kiemelt I. díj
Felkészítő tanára: Telek Zsuzsa.

Goda-Béndek Ábel – III. díj
Felkészítő tanára: Radnainé Puer Judit.

Manya Virag
III. korcsoport

Mánya Virág Zsófia – II. díj
Felkészítő tanára: Albertné Joób Emese.

Nyikos AndrasIV. korcsoport

Nyikos András – Kiemelt I. díj és a Váci Tankerület Különdíja
Felkészítő tanára: Telek Zsuzsa.

Szeretettel gratulálunk növendékeinknek és felkészítő tanáraiknak!

Külön elismerésünk Telek Zsuzsa tanárnőnek, aki felkészítő munkájáért Tanári Különdíjban részesült!