XIII. Országos Kodály Zoltán Szolfézsverseny – Területi Válogató, Kecskemét

2020. március 14.
Zeneiskolánk szolfézstanárai már hónapok óta készítették fel növendékeinket a XIII. Országos Kodály Zoltán Szolfézsverseny területi válogatójára.

A 2020. március 11-én, Kecskeméten megrendezett válogatót 2 alkalommal „házi” verseny is megelőzte, melyen a növendékek kellő felkészültségről tettek tanúságot.

A szorgalmas felkészülés eredményeképpen végül 10 növendékünk vett részt a kecskeméti válogatón, mindannyian szép, többen kiemelten magas pontszámmal:
Gulyás Natália, Halász Anna, Kiss Tamara, Braun Áron, Kiss Panna, Mészáros Péter, Szécsényi-Nagy Rudolf, Személyi Sebestyén, Szilágyi Levente, Személyi Balázs. Felkészítő tanáraik: Kissné Zilahi Anikó, Lázárné Nagy Andrea és Szőllősy Borbála.

Versenyzőink magas pontszámokat értek el (76-96 / 100), így az országos összesítést követően bízhatunk abban, hogy valamennyien tovább jutnak az országos döntőre.

Szeretettel gratulálunk a „csapatnak” és tanáraiknak! Külön kiemeljük és értékeljük azt, hogy iskolánkból ilyen sok növendék indult a versenyen, hiszen ez példaértékű és országos viszonylatban is ritkaságnak számít. Ez is azt bizonyítja, hogy növendékeink szeretik a szolfézst!