Zenés délután Kaneko Miyuji japán-magyar zongoraművésszel

2019. október 10.
Hétvégén a XVIII. Gödöllői Liszt Fesztivál vendége lesz Kaneko Miyuji Attila, a fiatal, magyar származású japán zongoraművész. Szombaton a Gödöllői Szimfonikus Zenekar szólistájaként lép majd fel a Kastélyban.

2019. október 17-én, csütörtökön zeneiskolánkba is ellátogat, ahol 16 órától várja elsősorban a zongora szakos növendékeket egy zenés délutánra Liszt és Bartól zongoraműveivel.

Miyuji Tokióban született, édesapja japán, édesanyja magyar. Zenei tanulmányait Magyarországon kezdte. 2001-ben, tizenegy évesen felvételt nyert a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Rendkívüli Tehetségek Képzőjébe. A Liszt Ferenc Zeneakadémián Eckhardt Gábor, Keveházi Gyöngyi és Wagner Rita voltak a mesterei. 2006-ban a Tokiói Zeneakadémián folytatta tanulmányait, ahol neves japán művészektől tanult, majd ott szerzett diplomát. A világ több nagyvárosában is fellépett már, folyamatosan járja a világot Európától Ázsián át a tengerentúlig. Nagy szeretettel tér időről-időre Magyarországra. Budapesten is több koncertet adott Kobayashi Ken-Ichiro vagy korábban Kocsis Zoltán karmesterekkel együttműködve.

A zenés délutánra mindenkit szeretettel várunk, és hasonlóan ajánljuk a szombati nagy koncertet is!