VII. Országos Hárfaverseny és Fesztivál, Budapest

2021. május 06.
A Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola által gondozott országos versenyt az idén videófelvételek beküldésével bonyolították le, melyeket a zsűri április második felében bírált el.

Az eredmények május elején váltak hivatalossá, és iskolánkat nagyon szép számban érintik a díjak illetve a helyezések. Örömmel számolunk be növendékeink teljesítményéről:

A Szóló kategória eredményei:

I. korcsoport: Hodján Laura – 4. helyezés, Hodján Vanda – 5. helyezés

hodjan laura              hodjan vanda

II. korcsoport: Szentgáli-Varga Villő Árnika II. díjat nyert, Farkas-Molnár Diána Izabella – 4. helyezés

sz v villo        farkas molnar dia

IV. korcsoport: Dezső Lili III. díjat nyert.

dezso lili

A Kamarazene kategória eredményei:

I. korcsoport: a Hószirom Hárfaduó (Szentgáli-Varga Villő Árnika és Lázár Eszter Margaréta) II. díjat nyert, valamint Különdíjat kapott a „kiemelkedő kamarazenei teljesítményért”.

II. korcsoport: az Eszterlánc Duó (Bernácz Eszter Cseperke – kürt és Lázár Eszter Margaréta – hárfa) II. díjat nyert. A duó felkészítésében Lázár Attila tanár úr nyújtott segítséget.

Valamennyi hárfásunk felkészítő tanára Dr. Rásonyiné Brecz Annamária, aki tanári különdíjban részesült.

Szeretettel gratulálunk minden versenyző növendékünknek és tanáraiknak!